FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj

Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 22 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto 13:03, 10 Paź 2006 Back to top

W towarzyskim międzypaństwowym meczu w siatkówce kobiet w Sanoku Polki przegrały z Niemkami 0:3 (13:25, 20:25, 23:25)

W pierwszym secie Niemki cały czas wyraźnie prowadziły. Próby Polek, m.in. Kamili Frątczak i Karoliny Wiśniewskiej, nie zdołały zmienić przebiegu gry.

Na początku drugiej partii nasze zawodniczki próbowały przejąć inicjatywę, na krótko nawet objęły prowadzenie. Jednak dobra gra Afiki Bougga i Brigit Thumm sprawia, że drugi set Niemki także wygrały, choć przewagą pięciu, a nie jak w pierwszym secie dwunastu punktów.

Z kolei trzeci set by bardzo zacięty. Mimo dobrej postawy Polek, głównie Anny Podolec i Natali Bamber, Niemki wygrały go jednak, choć już różnicą tylko dwóch punktów.

- Zespół niemiecki obnażył nasze słabe punkty, przede wszystkim przyjęcia piłki, bo tym elemencie straciliśmy najwięcej punktów. Nie funkcjonowały też blok i obrona - powiedział trener kadry Ireneusz Kłos.

Polska: Mariola Zenik (libero), Karolina Wiśniewska, Izabela Bełcik, Dorota Ściurka, Joanna Mirek, Sylwia Pycia, Kamila Frątczak oraz Izabela Żebrowska, Anna Podolec, Natalia Bamber, Katarzyna Skorupa, Paulina Maj.

Niemcy: Afika Bouagga, Kathleen Weiss, Kerstin Tzscherlich (libero), Cornelia Dumler, Christine Furst, Brigit Thumm, Corina Ssuschke oraz Christina Benecke, Cathrin Schluter, Maragareta Kozuch.

Mecz rewanżowy rozegrany zostanie we wtorek także w Sanoku.